Back to Question Center
0

تمرین از Semalt: چگونگی حذف آدرس IP استاتیک و پویا از Google Analytics

1 answers:

ترافیک به وب سایت شما می تواند داخلی باشد (از کاربران درون سازمان شما مانند کارمندان) یا خارجی (از مشتریان موجود و بالقوه). جولیا واشنووا، مدیر ارشد موفقیت آمیز مشتری Semalt ، می گوید اگر شما می خواهید یک گزارش مفید در Google Analytics ارائه کنید، باید ترافیک داخلی را حذف کنید. این به این دلیل است که ترافیک شرکت می تواند به طور قابل توجهی معیارهای تحلیلی مهم و حتی نرخ تبدیل را تغییر دهد.

بدون IP ثابت از Google Analytics

راه های مختلفی برای متوقف کردن تجزیه و تحلیل از ردیابی ترافیک داخلی وجود دارد. اگر از یک آدرس IP ثابت استفاده می کنید، به غیر از ترافیک شرکت کاملا ساده است زیرا شامل ساخت یک فیلتر آدرس IP با استفاده از مراحل زیر است:

  • آدرس IP خود را تعیین کنید: فقط گوگل "آدرس IP من" و گوگل آدرس IP عمومی شما را نشان می دهد - gestion temps logiciel emploi. این آدرس شما باید از GA حذف شود.
  • یک فیلتر جدید برای آدرس IP ایجاد کنید: در این مرحله، شما باید یک فیلتر جدید برای حذف ترافیک از آدرس IP عمومی خود ایجاد کنید. این کار نیاز به داشتن حقوق مدیر سایت دارد. پس از وارد شدن به حساب کاربری خود، روی Admin> All Filters> New Filter کلیک کنید. یک نام برای فیلتر انتخاب کنید و آن را اضافه کنید. بعد از استفاده از منوی کشویی برای حذف ترافیک از این آدرس IP. سرانجام وبسایتهایی را انتخاب کنید که میخواهید این فیلتر را اعمال کنید و تغییرات را ذخیره کنید.
  • تأیید کنید که آدرس IP حذف شده است: داده های زمان واقعی را بررسی کنید و اگر آدرس IP که اضافه کردید حذف شود، فیلترینگ موفق شد.

بدون آدرس IP پویا از GA

شرکت شما یک زیر شبکه یا طیفی از آدرس های IP دارد. یا دستگاه شما در مکان های مختلف استفاده می شود. در این موارد، روش دیگری برای حذف ترافیک داخلی از GA اتخاذ می شود و شامل مراحل زیر می شود:

  • کوکی را با استفاده از نشانک یا GMT تنظیم کنید. اگر ترافیک داخلی از گروهی از 5 نفر یا کمتر باشد، نشانک گذاری کافی است. برای یک تیم بزرگتر و یا فیلتر کردن در بسیاری از دستگاه ها، گزینه GMT هم ترجیح داده می شود.
  • یک ابعاد سفارشی در GA ایجاد کنید تا تعیین کنید که آیا یک بازدید درون تولید شده است یا از یک کاربر خارجی است. در بخش مدیریت، به ستون PROPERTY> تعاریف سفارشی> ابعاد سفارشی بروید. "ترافیک داخلی" را به عنوان مقدار برای ابعاد سفارشی تنظیم کنید.
  • یک فیلتر برای IP های پویا ایجاد کنید: به بخش مدیریت بروید و در فیلد View Columns را انتخاب کنید. بر روی "+ فیلتر جدید" (دکمه قرمز) کلیک کنید و "Exclude Internal Traffic (Dynamic IP)" را وارد کنید. سپس سفارشی را به عنوان نوع فیلتر انتخاب کنید. برای ابعاد سفارشی که ایجاد کردید، جستجو کنید و درست برای Pattern Filter درست کنید
  • فیلتر را با اضافه کردن \؟ داخلی در انتهای URL سایت شما. شما همچنین می توانید از نوار نشانه برای فعال کردن فیلتر استفاده کنید.
  • در نهایت، تأیید کنید که فیلتر فعال است. به هر صفحه ای از سایت خود بروید یا یکی از مواردی را که در حال حاضر در آن هستید را تازه کنید سپس گزارش زمان واقعی را باز کنید و بررسی کنید آیا آخرین بازدید شما در گزارش نشان داده شده است یا خیر. اگر نشان ندهد، فیلتر شما فعال است.

ترافیک داخلی می تواند اثرات بسیار جدی بر روی کسب و کار شما داشته باشد. ضروری است که فیلترها برای هر دو آدرس های IP ثابت و پویا فعال نگه داشته شوند تا اطمینان حاصل شود که گوگل آنالیز بینش مفیدی را در رفتار مشتری ایجاد می کند.

November 29, 2017