Back to Question Center
0

Semalt توضیح میدهد که چرا باید رباتها و خزندههای وب را مسدود کنند

1 answers:

می توان گفت که بسیاری از دیدگاه هایی که به وب سایت شما می آیند از منابع غير انسانی و غير واقعی هستند و اين درست نيست، زيرا شما بايد از شر آن خلاص شويد، اگر بخواهيد وب سايت خود را در حال رشد طول عمر. اگر احساس می کنید که ترافیک ربات خوب و قابل اطمینان است، اشتباه بزرگی انجام می دهید، زیرا می تواند گوگل را برای غیر فعال کردن حساب کاربری AdSense خود هدایت کند. اغلب موارد، رباتها به عنوان ترافیک انسانی در Google Analytics قابل مشاهده هستند، اما این چند ماه پیش موردی نبود. این روزها، بیش از هفتاد درصد از ترافیک تولید شده توسط وب سایت های کوچک از ربات ها و منابع جعلی است - parchi giochi per bambini francia. حداکثر بل Semalt متخصص، هشدار می دهد که همیشه ربات ها سعی می کنند تا به سایت خود در راه های زیادی دسترسی پیدا کنند و ممکن است شما از آنها خلاص شوید.

رباتها خوب

شمار قابل توجهی از ربات هایی که از سایت شما بازدید می کنند، چیزی بیش از جعلی و بی فایده نیستند. حتی اگر برای مقادیر اندکی به صفحات وب شما مفید باشند. برای مثال، بعضی از رباتهای خوب از سوی گوگل برای کشف محتوای جدید آنلاین به کار می روند. تقریبا همه موتور جستجو با استفاده از ربات ها خوب برای شناسایی کیفیت مقالات. نحوه تعیین کیفیت آنها تغییر کرده است، در حال حاضر آنها به استفاده از خدمات نرم افزاری عظیم کمک می کنند..Swarms لینک ها را دنبال می کنند، از یک سایت به مکان دیگر پرش می کنند و محتوای جدید و تغییر یافته را فهرست می کنند. ربات های گوگل پیچیده هستند و مجموعه های قواعدی هستند که می توانند رفتار آنها را کنترل کنند. به عنوان مثال، دستور NoFollow در لینکها، آنها را کمتر موثر و نامرئی برای رباتهای Google می کند.

ربات های بد

ربات های بد آنهایی هستند که سایت شما را خراب می کنند و نمی توانند هیچ مزیتی به خرج دهند. آنها عمدا جستجو می شوند و به صورت خودکار نمایه می شوند. محتوای شما به هر دو انسان و ربات ها نمایش داده می شود و کیفیت و صحت آن را نادیده می گیرد. ربات های بد رعایت دستورالعمل های ربات هستند و از بلوک های IP برای حفظ کیفیت صفحات وب خود استفاده نمی کنند. یکی از بزرگترین مشکلات این رباتها این است که محتویات دشوار است که فهرست شوند و از نظر عموم پنهان باقی بمانند در حالی که برای هکرها که ممکن است به فایلهای شما دسترسی پیدا کنند تا سیستم شما به خطر بیافتد، باز است. همچنین ربات های اسپم وجود دارد که می تواند عملکرد کلی سایت شما را آسیب برساند. آنها سایت خود را با پیام های از پیش تعیین شده پر می کنند، و بازاریابان وابسته به آن احساس بدی می کنند.

آیا شما را مسدود کردن رباتها

اگر شما دائما مشاهده از رباتها خوب دریافت می کنید، ممکن است لازم نباشد مسدود شوند. اما اگر از رباتهای بد دریافت می کنید، ممکن است آنها را مسدود کنید. شما باید Googlebot را مسدود کنید، که وجود دارد تا سایت شما را از نتایج موتور جستجو حذف کند. از سوی دیگر، قطعا باید هرزنامه ها را مسدود کنید. اگر شما در مورد حفاظت از سایت خود از DDOSing آگاه هستید، لازم است آدرس IP های ربات ها و اسپم ها را مسدود کنید. همیشه به یاد داشته باشید که ربات های بد هرگز در مورد فایل های robot.txt شما اهمیتی نمی دهند، که بسیار مایه تاسف است زیرا حفاظت از این فایل برای رشد سایت و عملکرد کلی آن ضروری است.

November 29, 2017