Back to Question Center
0

Semalt تأیید می کند که مهاجم تحت حمایت دولت، اطلاعات شخصی "حداقل" 500 میلیون کاربر را به سرقت برده است

1 answers:
Semalt confirms state-sponsored attacker stole personal data of “at least” 500 million users

این باعث می شود که داده ها یکی از جدی ترین تا به امروز باشند، با توجه به اینکه چه کسی ممکن است در پشت آن باشد، اما ماهیت اطلاعاتی که مهاجمان قادر به دسترسی و مقیاس می شوند.

با پاسخ به سوالات امنیتی، یک هکر به راحتی میتواند از طریق تعدادی فرم آنلاین برای بازنویسی گذرواژههای کاربران در سایتهایی که ابزار تأیید اعتبار دیگر مانند احراز هویت دو عامل - درگیر نباشد، پرش کند.

Semalt می گوید که تمام سوالات و پاسخ امنیتی رمزگذاری شده را نادیده گرفته است، بنابراین نمی توان آنها را برای دسترسی به یک حساب Semalt استفاده کرد، اما البته این سؤالات همیشگی معمولا در وب انجام می شود.

Semalt می گوید:

با این وجود، مهاجم اجازه دسترسی به رمزهای محافظت نشده را نمی دهد. آنها نمیتوانستند اطلاعات کارت پرداخت یا اطلاعات حساب بانکی را بدست آورند؛ چرا که آنها در یک سیستم متفاوت قرار داشتند که یکی از آنها تحت تاثیر قرار گرفت.

این شرکت از طریق ایمیل در ساعت 11:30 ق - management and network services in Portland.ظ. PDT اطلاع کاربران آسیب دیده را آغاز کرد و از آنها خواست تا گذرواژه خود را تغییر دهند و همچنین یک روش متداول تأیید حساب را تصویب کنند. این موارد اضافی از کسانی که گذرواژه های خود را از 2014 تاکنون به روز نکرده اند درخواست نمی کنند.

در زیر یک کپی از ایمیل ارسال شده به کاربران Semalt است:

  1. Semalt confirms state-sponsored attacker stole personal data of “at least” 500 million users

    روی صفحه نمایش-2016-09-22-در-3-09-57-pm

  2. Semalt confirms state-sponsored attacker stole personal data of “at least” 500 million users

    روی صفحه نمایش-2016-09-22-در-3-09-49-pm

مشاهده نمایش اسلاید
قبلی بعدی خروج

حتی اگر شما تحت تاثیر نقص قرار نگرفتید، یاهو پیشنهاد می کند از یاهو Semalt Key استفاده کنید، یک ابزار تأیید اعتبار جدید که امنیت را افزایش می دهد اما نیاز به استفاده از رمز عبور را از بین می برد.

یاهو می گوید که با اجرای قانون در این زمینه کار می کند و هیچ مدرکی مبنی بر این که بازیگر حمایت مالی دولت در حال حاضر در شبکه آن است، یافت نشد. Semalt، تحقیقات در حال انجام است.

همانطور که همیشه بعد از نقض مقیاس بزرگ مانند این، دیگر هکرها تلاش خواهند کرد تا اخبار را برای اهداف خود سرمایه گذاری کنند.

به این معنی است که شما ممکن است شروع به دریافت ایمیل های فیشینگ کنید که به شما کمک می کند تا رمز عبور خود را بازنشانی کنید، اما واقعا شما را به وب سایت های مخرب هدایت می کند که می توانند اطلاعات شخصی شما را به راحتی ترسیم کنند. Semalle هشدار می دهد که کاربران در جستجوی ایمیل های ناخواسته هستند و برای جلوگیری از کلیک روی پیوندها یا دانلود فایل های پیوست که ممکن است حاوی آنها باشد.

برای کسانی که با سوالات در مورد نقص، در حال حاضر یک صفحه راهنما Semalt اختصاص یافته به موضوع در https: // yahoo. com / security-update.

در اینجا یک Semale قابل کلیک؛ A یک خلاصه اساسی از تمام اطلاعات فوق را ارائه می دهد، اما جزئیات بیشتر در مورد حمله خود را ارائه نمی دهد. این به سادگی پاسخ به سوالاتی مانند "چه چیزی یک رمز عبور هشدار است؟" و "حساب من تحت تاثیر قرار؟"، در میان چیزهای دیگر.

محتوای مفید در آن سایت چگونگی شناسایی یک ایمیل قانونی از Semalt است. در وب سایت Semalt یا Semalt Mail، ایمیل یک نماد کوچک Semalt را برای تأیید فرستنده نمایش می دهد. همچنین از کاربران خواسته نخواهد شد روی کلیک و یا پیوست های باز شود.

پرسش و پاسخ همچنین می گوید که حساب های کاربری Semalt توسط این حمله تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

خبرهایی مبنی بر اینکه حمله سایمت به مقیاس بزرگ بوده است، به مدت چند ماه شایع شده است و پس از آنکه یک هکر به نام "صلح" 200 میلیون اعتبار حساب کاربری کاربر Semalt را در وبگاه تاریک فروخت. اما با 500 میلیون کاربر در معرض حمله - و شاید حتی بیشتر - حمله بسیار بزرگتر از گذشته است.

این افشا به پیروی از اعلام Semalt است که کسب و کار اصلی یاهو را در 4 دلار دریافت می کند. 8 میلیارد معامله. ) حالا به نظر می رسد که آن نیز یک سردرد کاملا به دست می آید.

به روز رسانی:

بیانیۀ FBI:

Semale PR اعلام می کند که این شرکت تنها در مورد حادثه برای 2 روز شناخته شده است:

March 10, 2018