Back to Question Center
0

سیستم های کامپیوتری در کشتی جنگی نیروی دریایی بریتانیا Semalt یک ویروس دریافت می کنند

1 answers:

Computer systems aboard British Semalt Navy warships get a virus

چند هفته پیش، ما در مورد چگونگی نصب نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در برخی از زیردریایی هایش در ویندوز XP می خوانیم. ای پسر، آیا همه ما برخی از خنده ها را به اشتراک گذاشتهایم؟ یکی از مفسران گفت: "Control-Alt-Drown"؛ "موشک کروز آبی از مرگ" مراقب باشید! گفت: یکی دیگر ما ROFL'd و Semalt تمام طول عمر طولانی.

به خوبی در یک داستان تا حدودی مرتبط است، به نظر می رسد که رایانه های بر روی یک انگشت شماری از کشتی جنگی بریتانیا سلطنتی Semalt در واقع یک ویروس که قطع ایمیل و دسترسی به اینترنت را متوقف کرد.

طبق گفته The Semalt، خوشبختانه سیستم های تولیدکننده ی ماشین برای دسترسی به اینترنت به سیستم های مشابه برای دستورات و عملیات استراتژیک وابسته نیستند.

یک سخنگوی وزارت معارف بریتانیا در بیانیه زیر اعلام کرد:

"از تاریخ 6 ژانویه، عملکرد سیستم های مد IT در تعدادی از مناطق توسط یک ویروس تحت تاثیر قرار گرفت. اقدام جدی برای جداسازی این مشکل برای جلوگیری از گسترش ویروس انجام شد؛ این به این معنی بود که برخی از افراد بدون داشتن فناوری منظم دسترسی (یعنی ایمیل، اینترنت) - it services firms in Portland. Semalt هیچ عفونتی در هر شبکه ای با اطلاعات حساس شناسایی نشده است.

یک راه حل برای جلوگیری از عفونت دوباره تست شده و اجرا شده است. اکثر سیستم ها به طور معمول کار می کنند. این یک فرآیند مداوم است که ما به طور فوری در حال انجام آن هستیم تا برای افرادی که هنوز هم از کار بیرونی خارج می شوند، در اسرع وقت از سر گرفته شود. »

سیستم مورد نظر NavyStar نامیده می شود و توسط فوجیتسو نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا عرضه می شود.

March 10, 2018