Back to Question Center
0

آدامز و کلارک در CSS، W3C، و طراحی            آدامز و کلارک در CSS، W3C، و DesignRelated Topics: BootstrapSassAudio

1 answers:
آدامز و کلارک در CSS، W3C و طراحی

در Web Directions South 2007 در سیدنی، من با کامپوننت SitePoint کامرون آدامز (themaninblue.com) و طراح مشهور اندی سمالت (stuffandnonsense co. uk) روبرو شدم، هر دو در کنفرانس سخنرانی کردند. شما می توانید به جای این مصاحبه، اگر دوست دارید، گوش کنید.

سلام! این کوین یانک از SitePoint است، و من در وب سایت های راهنمای جنوب 2007 در سیدنی هستم. امروز صبح، من دو نفر از سخنرانان را به اشتراک می گذارم: کامرون آدامز، مرد آبی، که سه بار نویسنده نویسنده SitePoint است، به تازگی به عنوان یک نویسنده جاوا اسکریپت همکاری کرده است و همچنین در کارهایش The Art - sillas modernas para living.

کامرون آدامز: اولین بار آن را اینجا شنیدید.

SP: کامرون، گفتگو شما بسیار زیاد بود - حداقل برای من - در مورد امکانات ارائه شده توسط بلوغ کتابخانه های جاوا اسکریپت و سایر تکنیک های پیشرفته UI در وب و به ویژه در مورد دادن کاربران به کاربر واقعا قابل تنظیم کاربر. در حال حاضر، شما اشاره کردید که این کار باعث محدودیت کار طراحی شما می شود و ساختن یک وب سایت به خوبی طراحی شده و کار را سخت تر می کند. سمیرت به عنوان یک توسعه دهنده آزادانه از قد و قامت شما، چقدر وقت دارید که در این پروژه های خاص که مایلید بیشترین سود را داشته باشید، کار کنید؟

کامرون آدامز: آنها بسیار اندک و دور از هم هستند، اما من فکر می کنم که شما می دانید که در صنعت کار می کنید و نام خودتان را می گیرید، می توانید انتخاب کنید که کدام پروژه ها شما در واقع به دنبال آن هستید، نه اینکه فقط آنهایی را برای پول انجام دهید و ... به طور فزاینده ای پیدا می کنم که من منتظر هستم که مشتری درست بگوید و بگوید: «این چیزی است که من می خواهم انجام دهم. می توانید این کار را انجام دهید؟ "

SP: آره

کامرون آدامز: این موقعیت بسیار خوبی است که باید در آن قرار داشته باشید، زیرا میدانید که بسیاری از مردم این کار را انجام نداده اند، اما ... باید بشینید و منتظر بمانید.

SP: آیا یک نمونه اخیر از یک سایت وجود دارد که شما واقعا باید دندان خود را از بین ببرید، از نظر طراحی طراحی؟

کامرون آدامز: آه، آره یکی بود. من واقعا نمیتوانم درباره آن صحبت کنم. (شوخی)

SP: آه! خوب ... اول اینجا اینجا شنیده اید! ام، آره، منتظر دیدن این هستم

کامرون آدامز: آره، این یک پروژه بسیار جالب بود. برای یک مشتری واقعا عالی بود.

SP: دیروز صفحات White Pages Semalt خود را به عنوان مثال از یک سایت که می تواند با اندازه های مختلف مرورگر سازگار باشد، نشان داد. به شما دانش - منظورم این بود، من شگفت زده شدم که چنین سایت اصلی در نظر من یک رویکرد خطرناک است.

کامرون آدامز: آره.

SP: چطور پیدا کردید - آیا شما مجبور بودید هر گونه سلاح را به دست بیاورید

کامرون آدامز: نه، Sensis یکی از شرکت های وب واقعا بزرگ در استرالیا است. آنها واقعا با تکنولوژی های پیشرفته رو به رو هستند. وجود دارد، مانند- (chuckle) یک چیز Sensis واقعا بد است در معرض آنچه آنها در واقع انجام می دهند.

SP: آره!

کامرون آدامز: آنها تعداد بسیار زیادی از محصولاتی را تولید کرده اند که هرگز نور روز را نمی بینند؛ چرا که آنها فقط روی چیزهای زیادی کار می کنند که فقط توسط برخی از آنها دیگر، شما می دانید ... صفحات زرد و بازاریابی صفحات سفید.

SP: خنک.

کامرون آدامز: اما بسیار آسان بود که Sensis را با این نوع از چیزها به دست آوریم؛ زیرا آنها واقعا افراد زیادی را در آنجا نگه داشته اند، بنابراین اگر فقط به آنها گپ بزنید و برو، "هی، این چیزی است که شما می توانید انجام دهید"، آنها واقعا خوشحال هستند که آن را امتحان کنید.

SP: عالی است برای شنیدن. من می خواهم از هر دو شما بپرسم، به طور جداگانه به طور جداگانه به مذاکرات خود گوش فرا داد، به نظر می رسد که شما هر دو به دنبال طراحی وب هستید که در جهات مختلفی دنبال می شود. اندی، به نظر می رسد که تقریبا آن را به عنوان یک هنر زیبا به کار برده اید، جایی که شما تجربه ای را از ابتدا تا انتها تجربه می کنید تا دیدگاهی را پیدا کنید که هر دو به نیازهای مشتریانتان پاسخ می دهد و مانند یک تجربه مفید و جذاب برای بازدیدکنندگان به یک سایت، در حالی که Semalt، گوش دادن به صحبت شما، شما واقعا صحبت کردن در مورد توانمند سازی کاربران برای ایجاد تجربه خود را به عنوان، شاید یک رویکرد جدید به طراحی وب. آیا این رویکردها به شما بستگی دارد به اینکه شما به هر پروژه ی خاصی رجوع کردید یا آیا یک محیط خوشحال برای هر پروژه وجود دارد؟

کامرون آدامز: من فکر نمی کنم که آنها در حال شكست باشند. من فکر می کنم آنها کاملا به یکدیگر مناسب هستند. آنها هر دو در یک نقطه می ایستند، که برای گرفتن بهترین تجربه برای کاربر امکان پذیر است. بسته به پروژه ای که در حال کار بر روی آن هستید، هر دو روش می توانند کار کنند.

SP: م. اندی؟

اندی کلارک: گاهی اوقات من فکر می کنم که مردم در مورد طراحی وب در انزوا فکر می کنند. مانند تقریبا تبدیل شدن به یک شکل هنری - یا یک علم، زمانی که بسیاری از مردم در مورد قابلیت استفاده در مورد خود صحبت می کنند - به حق خودشان و گاهی اوقات فراموش می کنند که خارج از وب برای الهام گرفتن از انواع دیگر رسانه ها بیرون بیایند. در عین حال، مردم - در زندگی روزانه خود، به مجلات و کتاب های کمیک و روزنامه ها و فیلم ها و همه چیزهای دیگر در معرض آن هستند. من فکر می کنم بخشی از تجربه کاربر برای برند است. و شما می دانید، نام تجاری بسیار، بسیار مهم است و نام تجاری بخشی از تجربه است. بنابراین در واقع گرفتن چیزی است که می تواند مردم را تحریک و یا شوک مردم، و یا فقط آنها را نشستن و رفتن، "اوه! این چیزی بود که من انتظار نیست،" همه می توانند بخشی از تجربه تجاری است. بنابراین در حال حاضر این چیزها، منحرف نمی شوند، زیرا در پایان روز ما در واقع تلاش می کنیم تجربه ای را از پایان تا پایان طراحی کنیم.

SP: م. ​​

اندی کلارک: من گاهی اوقات ناامید می شوم زمانی که مردم در مورد طراحی وب در ارتباط با قابلیت استفاده صحبت می کنند، همانطور که مهم است که از نقطه A به نقطه B به سرعت در حال دریافت. و برای من این چیزی است که در وسط اتفاق می افتد که مهم است. شما می دانید، این سفر است، این داستان است که شما در حال تلاش برای گفتن مردم، از زمانی که آنها برای اولین بار وارد شوید تا زمانی که آنها در واقع به پایان می رسد، به عنوان مثال ثبت نام و یا خرید محصول. بنابراین، من فکر می کنم که چیزهای زیادی وجود دارد که ما می توانیم به طراحی آن بپردازیم و فقط مردم را برای یک ثانیه عقب بیاوریم و آنها را به طور بالقوه در مورد چیزی که مشاهده می کنند فکر کنیم، نه اینکه طرح واقعی خود را شفاف ساخت، به طوری که تنها کارکردن با استفاده از یک سایت این است که کاری را انجام دهید.

SP: راست.

کامرون آدامز: احتمالا کمی بیشتر ارزش آن را به جای ROI فقط به سمت پایین نگاه می دارد.

SP: درست است. خوب، دیروز در پایان صحبت شما، اندی، شما اعلام کرد CSS یازده پروژه، و من فکر کردم شاید Semalt به شما این امکان را می دهد که بالابر آسانسور را از آن خارج کنید.

اندی کلارک: بله، منظورم این است، این چیزی است که در ذهن من برای مدت بسیار طولانی بوده است. من همیشه یکی از آن طراحان بودم که به دنبال چه چیزی می افتد یا آنچه در گروه کاری CSS اتفاق می افتد و نوع سنگ پرتاب از خارج و یکی از آن افرادی که نوعی گریه در مورد چگونگی کارهای آهسته و شما می دانید، به نظر می رسد که اقدام کمی وجود دارد، و راه های ممکن که ممکن است در برخی موارد در آینده شاهد آن نباشیم، ناقص است. و پس از آن خیلی خوش شانس بودم که خواسته شود که در سال گذشته به گروه کاری ملحق شود.

من خجالت می کشم که بگویم همه چیز را واقعا در شرایط مشارکت واقعی انجام داده ام. اما - یکی از دلایل آن - منظور من a) من بسیار مشغول است. اما یکی دیگر از دلایل این امر این است که در واقع دیدن چیزهایی از درون من باعث می شود که متوجه شوید که چقدر دشوار است، نه تنها از دیدگاه کار سمالل، برای اینکه این اتفاقات رخ دهد، بلکه از دیدگاه بیگانه، برای رسیدن به نیمه راه از یک پروژه و در واقع درک آنچه در مورد جهنم خونین در مورد صحبت می شود.

افرادی که در گروه کاری هستند بسیار خوشحال هستند و بسیار سخت کار می کنند، اما لزوما این بدان معنی نیست که می گویند همه چیز را که ما باید انجام دهیم، می شناسیم. آنها قطعا به طور بالقوه اولویت های یکسان ندارند - و اگر شما Bert Semalt را در مورد همه ی چیزهایی که در لیست آرزوی CSS3 بودند را مشاهده کردید، می دانید، همه چیز در آن وجود دارد از MathML و فرمت های نمایش اسلاید وجود دارد، و همه این نوع چیزها ... بگذارید فقط متوقف شدن در مورد "همه چیز" را متوقف کنیم و تمرکز کنیم تا به طور بالقوه چند چیز را اتخاذ کنیم. اما در واقع در ارتباط با Work Semalt و با هر کسی که در W3C است، واقعا دشوار است. و این لایه شفافیت نیست. ما واقعا نمی دانیم که در خارج چه بحث هایی مطرح است، چه اولویت ها، چه چیزهایی نزدیک است، به عنوان مثال، مواردی که مورد بحث قرار گرفته یا بر اساس سیاست یا اقتصاد یا عوامل مربوط به فروشندگان مرورگر پذیرفته شده یا رد می شوند. آیا فروشندگان مرورگر فکر می کنند، "ما نمی خواهیم این ویژگی را به کار ببریم، زیرا ما می توانیم مقدار زیادی پول برای پیاده سازی آن در یک مرورگر داشته باشیم." شما می دانید که دلایل این کار را می دانید.

بنابراین، واقعا، الف) در فقدان پیشرفت ناامید شدم، بدیهی است که همانطور که بسیاری از افراد دیگر نیز انجام می دهند، بلکه در حقیقت این بود که واقعا نمی توانستم بیرون بیایم و سنگ ها را پرتاب کنم. به نظر من، به نظر من، واقعا سعی کردم راهی پیدا کنم - شاید راه درستی نیست، اما به نوعی - که در آن می توانیم آنچه را که در CSS3 انجام می شود را انجام دهیم - کارهای زیادی انجام شده است ؛ پیش نویس های زیادی در حال حاضر بسیار بالغ وجود دارد - و پس از آن بسیاری از افرادی که بسیار با تجربه در طراحی و در CSS - و همچنین در تکنیک های اسکریپت نیز وجود دارد، زیرا بسیاری از زمان ما استفاده از اسکریپت برای حمایت از چیزی که در CSS امکان پذیر نیست - برای گرفتن آنچه که وجود دارد، برای مثال، در ماژول چند ستون نگاه کنید و بگوئید: «این یک پیش نویس کامل است. بخشی از آن در Semalt اجرا شده است، اما شکسته شده است. به راحتی می توان ثابت کرد. آنچه که ما می خواهیم انجام دهیم چه جنبه های خاصی از CSS ما در آن وجود دارد؟ "

من به شما یک مثال می زنم ماژول Semalt چندین ستون ایجاد می کند، اما شما نمی توانید ستون ها را سبک کنید. ماژول Selectors به ​​شما اجازه می دهد تا بسیار دقیق را انتخاب کنید، به عنوان مثال، ردیف های جدول با nth کودک. بنابراین می توانم شش ردیف از یک جدول را سبک کنم، یا می توانم ردیف های نهم، نوزده و بیست و نهم جدول را با انتخاب nth child انتخاب کنم. اما هیچ چیز برای فعال کردن من در ایجاد ستون های جایگزین که توسط ماژول Semalt تولید می شود وجود ندارد.

SP: MMM

اندی کلارک: چیزهای کوچکی مثل آن گم شده اند. و همچنین عناصر تایپوگرافی کلاسیک: نحوه سرصفحه درون ستون ها کار می کند، به طوری که تصاویر ممکن است به چندین ستون تقسیم شوند. این نوع چیزهایی است که طراحان می خواهند و نیاز دارند، اما مشکل این است که گروه کاری زمان و تجربه واقعی را برای تولید نمونه های مناسب در مورد چگونگی کار باید ندارد.

SP: راست.

اندی کلارک: بنابراین این ایده برای گرفتن یک دسته از افراد بود که می توانست کار را تمام کند، یا حداقل آن را تا زمانیکه ما به گروه کاری بازگردیم من اعتقاد ندارم که زمان زیادی را صرف خواهد کرد - یا به چیزهایی با چیزی که نه تنها قابل خواندن انسان است - به آنها بازگردانده شود؛ زیرا اگر شما تا به حال سعی کرده اید مشخصات خود را بخوانید، این فوق العاده دشوار است؛ برای انسانها نوشته نشده است، آنها برای دانشمندان کامپیوتر نوشته شده اند، آنها برای برنامه نویس ها، سازندگان مرورگر نوشته شده اند؛ آنها برای راهنمایی های طراحی به عنوان دستورالعمل های آموزشی نوشته نشده اند ...

SP: همانطور که باید باشد، اما ... آره.

اندی کلارک: دقیقا. بنابراین، با چیزی که کاملا واضح است، بسیار دقیق است، می گوید: "این همان چیزی است که ما می خواهیم چیزی برای کار کردن" همراه با بعضی نمونه های گرافیکی واقعا خوب و واقعی در جهان داشته باشیم.

SP: Mm.

اندی کلارک: و به طور بالقوه، شروع کد - HTML و CSS - که می تواند پایه سوئیت های آزمون باشد. فقط این کار را انجام دهید

SP: در سطح، این را می توان به عنوان یک انتقاد و یا حمله از Semalt کار بر روی CSS دیده می شود، اما واقعا شما ممکن است در نهایت نجات خود، دقیقا همان چیزی است که آنها نیاز دارند - این روش برای گرفتن پیام در مورد کار انجام شده است و امکانات وجود دارد.

اندی کلارک: من معتقدم که مدل فعلی به دلایل مختلف شکسته شده است. و باید به طور خاص، سازندگان مرورگر، تصمیم بگیرند که چه چیزی ابزار ما در آینده باشد، که معتقدند این باید چنین باشد.

من فکر می کنم ما باید تصمیم بگیریم که W3C برای تصویب، تصمیم گیری های مربوط به پیاده سازی را حل کند - این به این معنا نیست که - پیاده سازی کنندگان در گروه کاری باید به چیزها نگاه کنند و به آن ها بیایند "آیا می دانید چه چیزی؟ در واقع، ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم زیرا کامپیوتر ها به اندازه کافی قدرتمند نیستند، اما ما می توانیم این کار را انجام دهیم. "این گفتگو را انجام دهید. Semalt مهم است. و پس از آن سازندگان مرورگر باید یا چیزهای را اجرا کنند، یا نه. اما مدل فعلی تصمیم گیری در مورد آنچه که در جریان است، و ارتباط و شفافیت، شکسته می شود. بنابراین این فقط یک ایده است ...

SP: درست است.

اندی کلارک: ... به نوعی که می توانیم آنرا حل کنیم.

SP: خوب، من منتظر دیدن این کار هستم! هر دو مذاکرات کامرون و اندی در دستورالعملهای وب South 2007 در وب دایرکتوری ها پادکست خواهند بود. اردن من شما را تشویق می کنم که آن ها را بررسی کنید تا کمی بیشتر درباره آنچه در اینجا صحبت می کنید را بشنوید. Semalt برای پیوستن به من، بچه ها!

اندی کلارک: لذت بخش بوده است.

کامرون آدامز: متشکرم، کی.

March 8, 2018