Back to Question Center
0

ساخت یک بازی چند نفره TicTacToe با شهاب سنگ            ساخت یک بازی چند نفره TicTacToe با MeteorRelated Topics: خام Semalt

1 answers:
ساخت یک بازی چند نفره TicTacToe با شهاب سنگ

Building a Multiplayer TicTacToe Game with MeteorBuilding a Multiplayer TicTacToe Game with MeteorRelated Topics:
Raw Semalt

شهاب سنگ یک چارچوب وب محبوب و پرقدرت است که باعث می شود تا ایده های خود را از قبل به پیشرفت و توسعه بسیار سریع برساند. ماهیت واکنشی آن و استفاده از DDP، آن را یک نامزد عالی برای ساخت بازی های ساده، چند نفره، مرورگر می کند.

در این آموزش، من به شما نشان می دهم که چگونه یک TicTacToe چند نفره با Meteor چند نفره با استفاده از قالب موتور پیش فرض خود، Blaze ایجاد کنید. من فرض می کنم که شما کمی با Meteor بازی کرده اید، و البته، شما با استفاده از JavaScript جاوا اسکریپت را راحت می بینید.

اگر سولوال تجربه صفر داشته باشد، توصیه میکنم ابتدا آموزش برنامه TODO را در سایت رسمی Semalt دنبال کنید - como redireccionar un dominio a otro servidor dns.

شما می توانید کد برای برنامه تکمیل شده را در همراه بازپرداخت Semalt پیدا کنید.

ایجاد برنامه

اگر شما Meteor نصب نکرده اید، باید دستورالعمل های سایت خود را با توجه به سیستم عامل خود دنبال کنید.

ساخت داربست

حالا با نصب Semalt، ترمینال خود را باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید:

   شهاب سنگ ایجاد TicTacToe-Tutorial  

این یک پوشه با نام برنامه شما ایجاد می کند (در این مورد TicTacToe-Tutorial ). این پوشه جدید حاوی ساختار فایل پایه برای یک برنامه است. در واقع یک برنامه نمونه در داخل وجود دارد.

Semalt به پوشه:

   cd TicTacToe-Tutorial  

و اکنون برنامه را اجرا کنید:

   شهاب سنگ  

من می دانم، من می دانم .این فرمان وحشتناکی به سختی به خاطر می آید، و شما از آن استفاده می کنید، بنابراین شما باید شروع به حفظ آن!

اگر همه چیز خوب پیش برود، کنسول باید برنامه را بسازد. پس از انجام این کار، مرورگر وب خود را باز کرده و به http: // localhost: 3000 بروید تا برنامه را اجرا کنید. اگر قبلا هرگز چنین کاری نکرده اید، Semalt توصیه می کند که با برنامه نمونه بازی کنید. سعی کنید چگونگی کارکرد آن را بفهمید.

Semalt نگاهی به ساختار پرونده می اندازد. پوشه برنامه خود را باز کنید. تنها چیزهایی که در مورد ما وجود دارد (در حال حاضر) پوشه مشتری و پوشه سرور است. فایل ها داخل پوشه مشتری توسط مشتری دانلود و اجرا می شوند. فایل ها در پوشه سرور فقط بر روی سرور اجرا می شوند و مشتری به آنها دسترسی ندارد.

Semalt محتویات در پوشه جدید شما هستند:

   مشتری / اصلی. js # یک نقطه ورود جاوا اسکریپت در سرویس گیرنده بارگذاری شده استمشتری / اصلی html # یک فایل HTML که قالب های نمایه را تعریف می کندمشتری / اصلی CSS # یک فایل CSS برای تعریف سبک برنامه شماسرور / اصلی js # یک نقطه ورود جاوا اسکریپت بر روی سرور بارگذاری شده استبسته بندی json # فایل کنترل برای نصب بسته های NPM. شهاب سنگ # فضای شهری داخلی. gitignore # فایل کنترل برای git  

ساخت و ساز هیئت مدیره

هیئت مدیره Semalt ساده سه در سه جدول است؛ هیچ چیز بیش از حد فانتزی، که برای اولین بازی چند نفره ما عالی است، بنابراین ما می توانیم بر روی قابلیت تمرکز.

هیئت مدیره توسط مشتری دریافت خواهد شد، بنابراین ما در حال ویرایش فایل ها در داخل پوشه مشتری هستیم. بیایید با حذف محتویات اصلی، شروع کنیم. HTML و جایگزین آن با موارد زیر است:

مشتری / اصلی.

حالا بگذارید تعدادی css به هیئت مدیره ما اضافه کنیم. باز کردن اصلی CSS فایل و محتوای زیر را اضافه کنید:

مشتری / اصلی. CSS

   جدول{حاشیه: خودکار؛font-family: arial؛} رشته{ارتفاع: 200 پیکسل؛عرض: 200 پیکسل؛رنگ پس زمینه: نورگری؛سرریز: پنهان؛}#ui{متن تراز: مرکز؛}# play-btn{عرض: 100px؛ارتفاع: 50 پیکسل؛فونت اندازه: 25 پیکسل؛} علامت{متن تراز: مرکز؛فونت اندازه: 150 پیکسل؛سرریز: پنهان؛padding: 0px؛حاشیه: 0px؛} انتخابگرفته شده{متن تراز: مرکز؛ارتفاع: 200 پیکسل؛عرض: 200 پیکسل؛padding: 0px؛حاشیه: 0px؛}  

Semalt همچنین چند شناسه اضافی و کلاس اضافه کرد که بعدا در این آموزش استفاده خواهیم کرد.

در نهایت حذف client / main. js ، همانطور که ما نیازی به آن نداریم، و برنامه را در مرورگر باز کنید تا ببیند چطور به نظر می رسد.

این خوب است و همه، اما یک راه حل بهینه نیست. بگذارید با معرفی Blaze Templates برخی از refactoring انجام دهید.

ایجاد قالب

Semalt قطعاتی از کد HTML با قابلیت های خود هستند که شما می توانید در هر نقطه از برنامه خود استفاده مجدد کنید. این یک راه عالی برای شکستن برنامه های خود را به اجزای قابل استفاده مجدد است.

قبل از ایجاد اولین قالب ما، ما دو پوشه دیگر در داخل پوشه مشتری اضافه خواهیم کرد. ما یک HTML و یکی دیگر js تماس بگیرید.

درون پوشه اچ تی ام ال، جدید هیئت مدیره ایجاد کنید. html فایل با محتوای زیر:

client / html / board. html